3 zasady dobierania cieni do powiek!

Dobry makijaż potrafi sprawić, że kobieta prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Do tego nie da się ukryć, że Panie lubią podkreślać swoje atuty. Wówczas wzrasta ich samopoczucie i pewność siebie. Niestety zdarza się, że w danym makijażu kobieta nie czuje się swobodnie i prezentuje nieco sztucznie. Jak się okazuje częstym błędem jest zły wybór cieni do powiek! Ich dopasowanie do typu urody jest kluczem do podkreślenia jej atutów, a nie stworzenia karykaturalnego efektu.  Jak zatem poradzić sobie z tym wyzwaniem? O tuż przy wyborze cieni do powiek powinno brać się pod uwagę: kolor tęczówki oka, karnację, czy nawet kolor włosów. O to te najważniejsze zasady:

Po pierwsze barwa tęczówki!

W makijażu oczu chodzi o to, by podkreślić głębie ich koloru i sprawić, by spojrzenie było uwodzicielskie. W tym celu poleca się by, kontrastować oczy z kolorem przeciwnym lub podkreślić podobnym, ale nie identycznym odcieniem. Na przykład do niebieskich oczu można wybrać jasny błękit lub granat bądź zupełnie kontrastowy cień np. pomarańcz lub złoto. Zaznaczmy, że ostatnimi czasy popularne stają się kosmetyki ekologiczne.

Po drugie karnacja!

Właściwie wszelkie kosmetyki barwiące, czy wyrównujące koloryt do makijażu należy wybierać pod odcień karnacji! Nie inaczej jest w przypadku cieni do powiek. Na co dzień Panie o bardzo jasnej skórze świetnie będą prezentowały się w pastelowych brązach, które z kolei nie są polecane do karnacji ciemnej i oliwkowej. W ich przypadku lepiej wybrać odcienie bardziej głębokie np. czekoladowe. W makijażu wieczorowym można pozwolić sobie na ciemniejszą oprawę oczu bez względu na odcień karnacji, ale przewodnia barwa u Pań o jasnej skórze zawsze powinna być dość jasna – jako ta uzupełniająca.

Po trzecie – typ urody!

Typy urody nazywane są mianem pór roku. Pod uwagę bierze się między innymi kolor oczu, włosów, odcień karnacji, czy nawet ewentualne piegi. Czyli, należy przeprowadzić swojego rodzaju analizę kolorystyczną. To spójna całość, którą można zakwalifikować do danego typu, które określane są mianem wiosny, lata, jesieni i zimy. Chcąc być jeszcze bardziej precyzyjnym można posłużyć się podziałem na: ciepłe, zgaszone lub ciemne.  Z łatwością można znaleźć palety kolorów polecane do danego typu urody, świetnie podpowiadają jakie wybierać cienie.