Jak dbać o brwi? Kilka trików sprawi, że będą perfekcyjne!

Człowiek bez brwi wygląda niekompletnie. Z kolei, z wyraźnie zarysowanym łukiem sprawia wyrażenie o wiele starszego lub zupełnie sztucznego. Brwi odgrywają w naszym wyglądzie ogromne znaczenie. Jak więc o nie dbać?

Brwi są rzadkie i wyblakłe

Każda z nas marzy o pięknych, lśniących rzęsach. Jednak w rzeczywistości, najczęściej bywają wyblakłe i daleko im do pożądanej gęstości. Jest na to jednak rada, a zabieg wykonasz w łazience, z kosmetyków które używasz każdego dnia. Pamiętaj jednak, aby aby preparaty nie dostały się do oka!

Rozwiązanie: Może wydawać się to absurdalne, ale działa. Po wieczornym myciu twarzy użyj odrobiny odżywki do włosów. Nałóż ją na brwi i odczekaj kilka minut, potem dokładnie spłucz. Wykonuj ten zabieg trzy razy w tygodniu i już po miesiącu zauważysz różnicę!

Mam gęste brwi w okropnym nieładzie

Posiadaczki wymarzonych, gęstych brwi też nie mają łatwo. Z reguły są one wtedy absolutnie niesforne i zamiast układać się w płynną linię łuku, wywijają się na wszystkie strony. Na to również jest rada. Skorzystasz z kosmetyków, które pomogą również przy olejowaniu włosów.

Rozwiązanie: Co wieczór na brwi nakładaj odrobinę żelu aloesowego. Ten je wygładzi, wzmocni, nawilży i odżywi. Do tego działa łagodząco na ewentualne podrażnienia. Same plusy!

Chcę odżywić brwi

Gdy nasze brwi są lekko wyblakłe i szare, przyda im się prawdziwe odżywienie. Warto wtedy sięgnąć po odżywki dedykowane właśnie im. Jednak jeżeli nie chcesz wydawać kolejnych pieniędzy na kosmetyki, weź to, co masz w kuchni, a konkretnie…mleko.

Rozwiązanie: Po wieczornym demakijażu, przemyj brwi wacikiem i pozostaw do wchłonięcia. Mleko ma świetne właściwości na brwi, nawilżając je, wygładzając i zagęszczając.

Triki za grosze

Najtańszą opcją zagęszczenia brwi był sposób z kostką mydła. Wystarczyło za pomocą szczoteczki rozprowadzić mydło po włoskach. W efekcie brwi wyglądały na bardziej gęste i łatwo było wypracować ich idealny kształt. Oczywiście, przy pierwszym zetknięciu z wodą, cały efekt znikał.

Dość kontrowersyjny w świetle najnowszych badań jest sposób z olejem rycynowym. Jeszcze przed kilkoma laty, prawie każda kosmetyczka polecała go jako niezawodny środek do dbania o rzęsy. Jednak, gdy naukowcy wzięli pod lupę szczegóły jego działania, okazało się, że tak naprawdę to nie ma większego wpływu na rzęsy. Czy zatem kolejny kosmetyczny mit upadł?