Chcesz zadbać o swoją skórę? Koniecznie zastosuj te rady!

Każda z nas chce mieć piękną skórę, na której nie będzie widać ani zmęczenia, ani też oznak upływającego czasu. Aby jednak to osiągnąć, trzeba zastosować się do kilku zasad. Spokojnie, one nie wymagają wydania kolejnych setek złotych na kosmetyki!

Ochrona UV przez cały rok

Gdy za oknem pada śnieg albo też coraz szybciej zapada zmrok, ochrona przeciwsłoneczna twarzy wydaje się lekkim wariactwem. Wcale jednak tak nie jest. Jeżeli używasz tego kosmetyku konsekwentnie przez cały rok, zapewne możesz się cieszyć skórą wolną od mnóstwa zmarszczek. A do tego dbasz, by nie rozwinęły się choroby nowotworowe. Czyli same plusy!

Rada: Kupując krem z filtrami UV, wybierz ten z najlepszym składem. Kosmetyki mineralne tego typu, mogą zostawiać lekki biały film, zatem pod codzienny makijaż wybierz ten z chemicznymi dodatkami. I zawsze nakładaj go jako pierwszy, a dopiero potem krem nawilżający

Pamiętaj o demakijażu. Zawsze.

Przerabiała to każda z nas — wracamy późnym wieczorem albo i wczesnym rankiem z imprezy i jedyne, o czym marzymy, to łóżko. Albo też, po ciężkim dniu w pracy, nie chce się nam jeszcze zmywać makijażu. I często idziemy spać bez dokładnego wyczyszczenia twarzy. A to poważny błąd.

Podczas snu twoja skóra się regeneruje i pobiera składniki odżywcze, jakie zaaplikujesz jej przy wieczornej pielęgnacji. Jeżeli zostawisz na niej ślady makijażu zamiast kremu nawilżającego, możesz liczyć się z poważnymi kłopotami. Nie tylko skóra będzie wyglądała na szarą i zmęczoną, ale może dojść do różnego rodzaju stanów zapalnych.

Rada: Z myciem twarzy jest jak z myciem zębów. Musi wejść ci w nawyk, jeżeli chcesz cieszyć się piękną skórą przez długi czas. Możesz sobie umilić tę czynność, stosując szczoteczkę soniczną. Przez to zafundujesz sobie nie tylko codzienny masaż, ale i peeling twarzy!

Nie używaj przeterminowanych kosmetyków

Jeżeli w lodówce znajduje się produkt, którego termin ważności dawno minął, to go wyrzucasz, w obawie przed chorobą żołądka. A co z kosmetykami? Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na termin ważności tej kategorii rzeczy i to jest wielki błąd. Przeterminowany podkład czy tusz do rzęs nie tylko będzie słabiej działał, ale i może solidnie zaszkodzić twojej skórze.

Weź również pod uwagę, że na każdym opakowaniu znajdziesz dwa oznaczenia. Jedno z nich będzie informowało o ogólnym terminie przydatności kosmetyku. Inny, z dokładnym określeniem ilości miesięcy i otwartym wieczkiem, sygnalizuje, ile można używać danego kosmetyku po otworzeniu. Z reguły to 3, 6 albo 12 miesięcy, w zależności od składu.

Rada: Sprawdź zawartość swojej kosmetyczki i bez żalu wyrzuć wszystko to, co przeterminowane. Każdy nowy kosmetyk oznaczaj markerem, kiedy pierwszy raz go użyłaś. Dzięki temu będziesz pamiętać o tym, kiedy przestać go używać!