Największe błędy przy pielęgnacji skóry. Czy ty również je popełniasz?

Niby wszystko robisz dobrze, a jednak skóra nie wygląda tak, jakbyś sobie tego życzyła. Problem może tkwić nie tyle w samych kosmetykach których używasz, ale tym, co ogólnie robisz w życiu. Oto kilka największych błędów w pielęgnacji!

Papierosy i inne używki

Palenie zabija. Koniec i kropka. Poza tym, że niszczysz sobie płuca i inne organy wewnętrzne, to jeszcze psujesz sobie cerę. Jej szarawy odcień i ogólnie zmęczony wygląd to właśnie zasługa dymu papierosowego. Dlatego zdecydowanie rzuć palenie, jeżeli chcesz mieć piękną twarz.

Niedokładny demakijaż

Jeżeli nakładasz sobie mocny makijaż, a potem zmywasz go, przejeżdżając tylko raz wacikiem, to najpewniej spora część kosmetyków kolorowych wciąż jest na twojej twarzy. Zasada czyszczenia skóry do czystego wacika nie wzięła się znikąd i warto się jej stosować. Dodatkowo zmień kolejność mycia twarzy. Najpierw użyj wody i żelu myjącego, a potem dopiero płynu micelarnego. Na koniec, przemyj jeszcze twarz zwykłą wodą.

Uboga dieta

Jesteśmy tym, co jemy. Gdy dieta jest bogata w witaminy i mikroelementy, nie tylko świetnie wyglądają nasze włosy i paznokcie, ale i cała skóra. Przyglądnij się więc, co ląduje na twoim talerzu. Przyjrzyj się również, ile wypijasz w ciągu dnia wody. Odpowiednie nawilżenie skóry, to nie tylko kremy, ale i woda, którą wypijasz! Unikaj również zbyt dużej ilości kawy i czarnej herbaty, one również w nadmiarze, mogą źle wpływać na wygląd cery.

Używanie zbyt dużej ilości kosmetyków

Gdy chcesz mieć zdrową skórę, musisz stać się kosmetyczną minimalistką. Używaj kremów z jednej linii, aby zapewnić sobie kompleksową opiekę. I nie eksperymentuj z próbkami, bo te zazwyczaj mają krótki termin przydatności do użycia. Nie przesadzaj również ze zbyt częstymi zabiegami peelingującymi, bo te w nadmiarze, mogą zrobić więcej szkody niż pożytku.

Zapychanie skóry

Aktorzy występujący na scenie zazwyczaj mają bardzo wyrazisty makijaż. Stosują więc silikonowe bazy, a następnie podkłady, konturowanie, cienie i wszystkie inne dodatki. Jednak niezwłocznie po zejściu ze sceny, większość z nich zmywa go od razu. Właśnie w trosce o własną skórę.

Kiedy taki mocny makijaż wykonujesz na co dzień, nie dziw się, że ze skórą zaczyna dziać się coś niepokojącego. O ile na krótką metę jest to znośne, o tyle taki trwały makijaż zapycha skórę. A wtedy o stan zapalny nietrudno. Dlatego też, jeżeli nie musisz, zrezygnuj z bardzo mocnego makijażu. Zdecydowanie źle będzie on odbierany w codziennym dniu w pracy.