Kremy nawilżające do skóry trądzikowej – czy warto je stosować?

Tak na logikę skóra tłusta nie powinna wymagać jakiegoś dodatkowego nawilżenia. Sama w sobie zdaje się być przecież optymalnie nawilżona. Poważnym błędem jest jednak twierdzenie, że skutecznie działający krem na trądzik ma skórę wyłącznie wysuszać czy oczyszczać. Jeżeli przy pomocy specjalnych preparatów będzie się cały czas usuwać z naskórka naturalnego dla niego sebum, łój skórny, gruczoły łojowe jeszcze bardziej się zaktywizują, co tylko nasili problem i zacznie sprzyjać tworzeniu się nowych wyprysków. Po nawilżający krem na trądzik każdy powinien sięgnąć. Na pewno warto od czasu do czasu zastąpić nim mocniejsze produkty, które często drażnią skórę.

O pielęgnacji cery

Cera, na której bez przerwy pojawiają się różne wykwity i niedoskonałości, w większości przypadków ma spore skłonności do nadmiernego przetłuszczania. Wokół występujących na niej wyprysków często tworzą się też stany zapalne, które mogą się zaostrzać wskutek stosowania produktów z kwasami i innymi silnie działającymi, chemicznymi substancjami. Z tego względu bardzo ważne jest to, aby zmienić swój sposób myślenia na temat pielęgnacji cery trądzikowej. Nawet ta cera, która jest bardzo tłusta lub przynajmniej przetłuszcza się w strefie T, musi być nawilżana. Kremy na trądzik powinny więc nie tylko oczyszczać skórę czy minimalizować ryzyko wystąpienia nowych wyprysków, ale też i dbać o ogólną kondycję cery. A żadna skóra nigdy nie zaprezentuje się idealnie, jeżeli nie zapewni się jej właściwego poziomu nawilżenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Błędem jest również myślenie, że poprzez ciągłe wysuszanie wyprysków można skutecznie się ich pozbyć. Najprawdopodobniej nie dość, że nie znikną one z twarzy, to jeszcze do tego wokół nich zaczną tworzyć się kolejne gulki czy zaskórniki. Każdy krem na trądzik powinien więc tę twarz nawilżać. Co nie znaczy jednak, że ma ją dodatkowo natłuszczać. Tych dwóch właściwości nie należy traktować tak samo, bo znacząco się one od siebie różnią. Nawilżanie dla cery trądzikowej jest czymś dobrym, ale natłuszczanie już niekoniecznie.

Źródło: https://naturalcare.pl/