Mycie twarzy olejami

Mycie twarzy olejami? Tak, to działa! Choć brzmi to szalenie, efekt tzw. Oil Cleansing Method jest równie przekonujący. Dowiedz się, jaka jest zasada i jak z niej korzystać.

Olejki do każdego rodzaju skóry

Do Metody Oczyszczania Olejem stosuje się różne mieszanki olejków w zależności od rodzaju skóry. Podstawą jest olejek rycynowy, który wyjątkowo dokładnie oczyszcza i jednocześnie hamuje stany zapalne. Jednak w zbyt wysokim stężeniu może działać wysuszająco. Dlatego dodawane są oleje nośnikowe. Warto zadbać o to, aby były to oleje niepoddane obróbce, tłoczone na zimno, bez substancji zapachowych, ponieważ nadal zawierają wszystkie zdrowe składniki odżywcze, witaminy i kwasy tłuszczowe. Olejki lawendowy i migdałowy są dobrymi nośnikami dla skóry z niedoskonałościami, a oleje jojoba, słonecznikowy i oliwkowy są odpowiednie dla skóry suchej i wrażliwej.

Mieszaniny olejków

Wspaniale, że możesz dopasować mieszankę olejków do własnej skóry. Oczywiście jest to część prób i błędów. Na początek możesz użyć następujących proporcji mieszania jako przewodnika: Skóra z niedoskonałościami: 30% olej rycynowy, 70% olej nośnikowy Skóra normalna: 20% olej rycynowy, 80% olej nośny Skóra sucha lub wrażliwa: 10% olej rycynowy, 90% olej nośnikowy Gdy znajdziesz idealną mieszankę, powinieneś napełnić ją do czystego pojemnika i przechowywać w możliwie jak najbardziej chronionej przed światłem. Aby go wyjąć, nie należy sięgać bezpośrednio do mieszanki olejków, ale pozwolić jej kapać na rękę, aby nie dostały się do niej żadne zarazki.

Metoda oczyszczania olejami

1. Przede wszystkim należy dokładnie umyć ręce. Następnie nałóż na dłonie trochę mieszanki olejków i krótko ją podgrzej. Następnie nałóż ją na suchą twarz, która nie została wcześniej oczyszczona.

2. Wmasuj olejek w skórę okrężnymi ruchami. Możesz poświęcić na to kilka minut, aby olejek dostał się do twoich porów. Masaż jest również cudownie relaksujący!

3. Trzymaj mały, czysty ręcznik pod gorącą, bieżącą wodą i wykręć go.

4. Teraz połóż ciepły ręcznik na twarzy i dociśnij go, aż ostygnie. To otwiera pory i usuwa olej. Delikatnie przetrzyj twarz schłodzonym ręcznikiem.

5. Powtórz proces: zamocz ręcznik w gorącej bieżącej wodzie, wykręć go i połóż ponownie na twarzy, aż ostygnie.

6. Na koniec twarz spłucz zimną wodą, aby pory mogły się ponownie zamknąć.