Micele do oczyszczania twarzy: czym są micele? Jak działają?

po Micele to młoda technologia stosowana do regularnego delikatnego i dokładnego oczyszczania twarzy, oczu i ust. To system składników aktywnych, który działa zarówno skutecznie, jak i delikatnie.

Jak powstają micele?

Micele są bardzo małymi, nanocząsteczkami. Powstają, gdy olej i woda zostaną zmieszane. W połączeniu z pewnym stężeniem środków powierzchniowo czynnych (substancji czyszczących) cząsteczki w cieczy zaczynają reagować i przestawiać się. Ta reakcja tworzy małe, kuliste micele. Posiadają właściwości rozpuszczalne w tłuszczach i wodzie.

Jak działają micele?

Micele działają jak magnes. Delikatnie usuwają ze skóry cząsteczki brudu, makijaż i nadmiar sebum. Jednocześnie otaczają usuwany materiał. To jest następnie delikatnie usuwane ze skóry bez usuwania ważnego tłuszczu skórnego. Dzięki temu procesowi oczyszczania składniki odżywcze, takie jak witaminy A i E, łatwiej docierają do głębszych warstw skóry. Dodatkowo: W zależności od rodzaju skóry produkty łagodzą, matują lub nawilżają skórę.

Produkty micelarne spełniają trzy funkcje:

  • zapewniają delikatne czyszczenie,
  • oczyszczają skórę jak tonik do twarzy,
  • przygotowują skórę pod krem ​​​​do pielęgnacji skóry.

Jak wykorzystywane są takie produkty?

Technologia micelarna jest stosowana w tonikach lub balsamach. Jest łatwa w użyciu:  musisz nałożyć produkt na wacik i dokładnie przemyć nim twarz i oczy. Nie musisz nim mocno pocierać ani spłukiwać wodą. Skóra po ich użyciu staje się czysta i przyjemnie ukojona. Nasza wskazówka kosmetyczna: płyny micelarne są dostępne dla skóry normalnej, suchej, wrażliwej lub mieszanej. Jeśli masz wrażliwą skórę, zalecamy stosowanie produktu bez perfum.