Oczyszczanie twarzy: trzy podstawowe zasady

Osoby, które regularnie i delikatnie oczyszczają twarz, zostaną nagrodzone promienną, czystą, czystą i piękną cerą. Oczyszczanie twarzy zapewnia lepsze ukrwienie skóry. Jednocześnie staje się bardziej podatny na późniejszą pielęgnację. Produkty mogą łatwiej wnikać i lepiej rozwijać swoje działanie. Nieoczyszczenie twarzy lub zaniedbanie jej może prowadzić do wyprysków, wyprysków i innych zmian w cerze. Przedstawiamy trzy podstawowe zasady oczyszczania twarzy.

Myj dwa razy dziennie

Brud, pot i pozostałości makijażu mogą podrażniać skórę i prowadzić do wyprysków, zaczerwienień lub wyprysków. Oczyszczanie twarzy jest zatem podstawową i ostatnią troską. Idealnie twarz powinna być oczyszczana rano i wieczorem. Nie zaleca się czyszczenia więcej niż dwa razy dziennie, aby zachować równowagę lipidową i nawilżoną skóry. Sama woda nie wystarczy do mycia, mydła czy żele pod prysznic nie są odpowiednie dla wrażliwej skóry twarzy. Produkty oczyszczające, które są dostępne dla wszystkich rodzajów skóry i w różnych konsystencjach, to najlepszy wybór. Podczas gdy skóra tłusta lub mieszana dobrze toleruje żel do mycia, cera wrażliwa lub sucha lepiej radzi sobie z łagodnym mleczkiem do demakijażu. Po oczyszczeniu twarzy nadszedł czas na wyjaśnienie: Tonik do twarzy może być użyty do przywrócenia naturalnego ochronnego płaszcza kwasowego skóry. Poprawia również pory i optymalnie przygotowuje skórę do późniejszej pielęgnacji.

Tutaj też orientujemy się na rodzaj skóry: podczas gdy skóra tłusta i zanieczyszczona toleruje alkoholowy tonik do twarzy, który odtłuszcza i dezynfekuje skórę, bezalkoholowy tonik do twarzy jest odpowiedni dla skóry wrażliwej. Uspokaja to skórę, a także usuwa osady kamienia z wody lub pozostałości środków czyszczących.

Dokładnie usuń makijaż

Makijaż oczu i tusz do rzęs należy zmyć płynem do demakijażu oczu przed oczyszczeniem twarzy. Nałóż zmywacz na wacik i ostrożnie usuń tusz z oka. Unikaj pocierania w przód iw tył, aby uniknąć łamania rzęs i podrażnienia spojówki. Używaj produktów bezolejowych do wrażliwych oczu.

Peeling

Regularne peelingi zapewniają głębokie oczyszczenie skóry twarzy i są trzecim filarem oczyszczania twarzy. Zaokrąglone ziarna peelingujące lub enzymy usuwają luźne komórki skóry i nadają cerze blasku. Idealnie peelingi stosuje się raz w tygodniu w przypadku cery suchej i dwa do trzech razy w tygodniu w przypadku cery tłustej.