5 wskazówek dla cery wrażliwej

Zaczerwienienie, swędzenie, napięcie skóry… bez wątpienia Twoja skóra stara się zwrócić Twoją uwagę. Jaki jest powód reaktywnej skóry? Jak dbać o wrażliwą skórę? Oto 5 wskazówek.

Przetestuj produkty

Trudno przewidzieć, jak wrażliwa skóra zareaguje na nowy produkt. Zanim pokryjesz skórę środkiem pielęgnacyjnym, którego używasz po raz pierwszy, przetestuj go na małym, niewidocznym obszarze (skóra zgięcia łokcia jest tak cienka jak skóra Twojej twarzy). Po kilku godzinach widać, jak i czy reaguje skóra.

Ogranicz zmiany w produktach pielęgnacyjnych

Skóra wrażliwa na ogół nie bardzo lubi zmiany. Gdy znajdziesz pielęgnację, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom, nie wahaj się całkowicie zużyć produkt. Dodatkowo tę samą pielęgnację można stosować rano i wieczorem. Stosowanie różnych kompozycji w ciągu jednego dnia może powodować zamieszanie na skórze i należy tego unikać.

Unikaj brania zbyt gorącego prysznica

Zimą nie ma nic lepszego niż dobry, długi, gorący prysznic, zgadza się! To bardzo dobre dla twojej duszy, ale jeszcze mniej dla twojej skóry. W rzeczywistości gorąca woda może wysuszyć skórę, ponieważ naruszona zostaje warstwa hydrolipidowa. Dla wrażliwej skóry, gdzie ta bariera ochronna jest już nieskuteczna, jest to jak otwarte drzwi do zaczerwienienia i podrażnień.

Złuszczaj, ale bądź ostrożna

Wszystkie rodzaje skóry potrzebują pomocy w usuwaniu martwych komórek skóry z twarzy. Jest to ważne, aby promować oddychanie skóry i odnowę komórek. Skóra wrażliwa nie jest wyjątkiem. Aby jednak uniknąć jakiejkolwiek reakcji, bardzo ważne jest stosowanie delikatnego, lekko ścierającego peelingu.

Ogranicz ekspozycję na słońce

Polecany dla każdego rodzaju skóry, ale w jeszcze większym stopniu dotyczy wrażliwego i nietolerancyjnego naskórka. Promienie UV wysuszają skórę i zwiększają zaczerwienienia. Ponadto opalanie przyspiesza proces starzenia. Kolejny powód, aby dobrze chronić się kremem przeciwsłonecznym i jednocześnie ograniczać ekspozycję na słońce w najgorętsze godziny.

Recepta na sukces w pielęgnacji wrażliwej skóry jest prosta. Po prostu połącz szczyptę delikatności z odrobiną ochronnej pielęgnacji: idealny rytuał pielęgnacyjny gotowy! Trzy najważniejsze punkty, o których należy pamiętać, pielęgnując wrażliwą skórę:

  • Skóra wrażliwa charakteryzuje się osłabionym płaszczem hydrolipidowym, który normalnie stanowi barierę przed wpływami zewnętrznymi. Niska skuteczność tego filmu ochronnego sprzyja podrażnieniom i zaczerwienieniom skóry;
  • Skóra wrażliwa ma trudności z tolerowaniem agresywnych warunków klimatycznych, takich jak wiatr, zimno i gorąco;
  • Aby dobrze pielęgnować wrażliwą skórę, oczyszczanie musi być delikatne i należy nakładać krem ​​odżywczy i nawilżający, odpowiedni dla wrażliwego naskórka.