Nawyki które dodają lat

Nawyki które dodają lat. Przekonaj się, czy nie szkodzisz swojej skórze!

Nawyki to rzeczy, na które zwyczajnie nie zwracamy uwagi, ale je robimy. Jedni przecierają oczy, inni podpierają podbródek. Efekt jest jeden – szkodzenie samemu sobie. Czasem nawyki które dodają lat związane są również z nałogami, a nawet z czasem, jaki przeznaczamy na sen. Zobacz, czy nie popełniasz tych kardynalnych błędów!

Pielęgnacja skóry pod lupą

Pierwsze i najważniejsze pytanie brzmi: czy codziennie wieczorem robisz dokładny demakijaż? Unikanie tego, a nawet spanie w makijażu to jeden z największych grzechów przeciw własnej skórze. Bo nie dość, że zapominasz o właściwej pielęgnacji, to jeszcze dodatkowo przez swoje działanie zapychasz pory skóry. Przyczyniasz się tym samym do powstania wielu stanów zapalnych.

Zobacz również: Oleje do demakijażu to rozsądna alternatywa dla płynu micelarnego. Dlaczego?

Postaw sobie więc za punkt honoru fakt, aby tak jak co wieczór szczotkujesz zęby, tak i dogłębnie oczyszczaj skórę. Musisz również ustalić plan pielęgnacyjny dopasowany indywidualnie do rodzaju twojej skóry. Nawyki które dodają lat to albo całkowity brak jakiejkolwiek pielęgnacji, albo tez stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków. W tym przypadku musisz zachować balans.

Czy używasz flirtu UV?

W internecie możesz spotkać różnego rodzaju aplikacje, które pokazują, jak zmieni się twoja cera w przeciągu lat, jeżeli nie będziesz stosować ochrony przeciwsłonecznej. Wiele kobiet właśnie dzięki nim zrozumiało, że bez ochrony UV, skóra o wiele szybciej się starzeje. Dlatego, bez względu na porę roku, stosuj na twarz krem z filtrem minimum 30 SPF.

Nawyki które dodają lat? – używki

Dermatolodzy największy nacisk kładą tutaj na palenie papierosów. Długotrwały stan sprawia, że na twarzy tworzą się tzw. Zmarszczki palacza, które bardzo ciężko jest usunąć. Od dymu papierosowego i nikotyny bardzo mocno pogarsza się stan cery, sprawiając, że szarzeje i traci swój blask. Jednak papierosy to niejedyna rzecz na cenzurowanym.

Nic nie wyniszcza organizmu tak, jak alkohol i inne środki pobudzające. Robią spustoszenie w całym ciele, a rykoszetem odbija się również na stanie cery. Jeżeli chcesz dłużej cieszyć się pięknie wyglądającą skórą, ogranicz te używki do niezbędnego minimum.

Zdrowa dieta to podstawa

Wciąż panuje powszechne przeświadczenie, że zdrowe odżywianie jest drogie. Nic jednak bardziej mylnego, bo w ogólnym rozrachunku to właśnie jedzenie wysoko przetworzone jest kosztowniejsze. Chcąc dłużej zachować młody wygląd, postaw więc na zdrową, zbilansowaną dietę, pełną warzyw, owoców i zdrowych tłuszczy. Skóra z pewnością zmieni się na lepsze!

Poziom stresu pod lupą

Jeżeli masz stresującą pracę i brak miejsca na relaks, możesz liczyć się z opłakanymi skutkami takiego życia, widocznymi właśnie na skórze. Od zmartwień powstają również zmarszczki mimiczne, między innymi lwia zmarszczka czy opadające kąciki ust. Kiedy się stresujesz, produkowany w twoim organizmie kortyzol przyspiesza rozpad kolagenu. A jak wiadomo, ten składnik w dużej mierze odpowiada za elastyczność i jędrność skóry.

Sprawdź też: Dlaczego kolagen to największy przyjaciel każdej kobiety?

Kosmetyki raz jeszcze

Część kobiet, za nic mając ostrzeżenia dermatologów i kosmetologów, myje skórę twarzy zwyczajnym mydłem, nierzadko zapominając o kremie nawilżającym. To ogromny błąd, bo mydło w swojej zwykłej formie niezwykle wysusza skórę, pozostawiając ją ściągniętą i napiętą. Długotrwałe takie działanie prowadzi nie tylko do problemów z cerą ale i do szybszego starzenia się.