Kolagen największym przyjacielem kobiety? Zdecydowanie tak! Sprawdź dlaczego!

Kiedy weźmiesz do ręki pierwszy z brzegu krem przeciwzmarszczkowy i popatrzysz na skład, z pewnością będzie tam kolagen. Producenci prześcigają się w jego kombinacjach tak, aby działanie było jak najskuteczniejsze. Nie daj się jednak nabrać marketingowym trikom i zobacz, o co w tym kolagenie tak naprawdę chodzi…

Które składniki odmładzają?

Zacznijmy od rzeczy najbardziej oczywistej, ale często pomijanej. Aby zachować młody wygląd na dłużej, nie wystarczą drogie kremy. Do tego musisz podejść w sposób holistyczny, uwzględniając zdrową dietę, codzienną dawkę ruchu i picie odpowiedniej ilości wody. Nie możesz również zapominać o śnie, który jest kluczowy w procesie regeneracji.

Więcej o zdrowych nawykach żywieniowych poczytasz na glodni.pl

Zapewniając to wszystko, możemy przejść do odpowiedniej pielęgnacji, która powinna być dostosowana do wieku. Jednak jest jedna rzecz, która się nie zmienia: złuszczanie i nawilżanie to klasyka, którą musisz wpisać do swojego kalendarza już na całe życie. Szukając specyfików przeciwzmarszczkowych, z pewnością trafisz na te z retinolem i to będzie dobry trop.

Zobacz również: Retinol- składnik, który zapewni twojej skórze młodzieńczy blask!

Jednak kuracja kwasami rekomendowana jest tylko w sezonie jesienno-zimowym i to z zastrzeżeniem używania kremów z wysokim filtrem UV. W procesie tym nietrudno o przebarwienia wywołane promieniami słonecznymi. Jaka więc będzie alternatywa?

Postaw na kolagen

Sama nazwa pochodzi od greckiego słowa „kolla”, które oznacza…klej. I chyba nie ma lepszego określenia na działanie tego specyfiku. Z chemicznego punktu widzenia, to białko tkanki łącznej zbudowane z aminokwasów. Odpowiada za sprężystość tkanek oraz ich elastyczność. Dodatnio wpływa również na ich wytrzymałość oraz rozciąganie. Co ciekawe, nie znajdziesz go tylko w skórze, bo to również ważny składnik kości, chrząstki, a nawet ludzkiego oka.

Czy krem wystarczy?

Powiedzenie, że jesteś tym, co jesz, powinno dać nam do myślenia. Ludzki organizm potrafi sam od siebie wytworzyć w sobie kolagen, jednak czasem może być on niewystarczający. Stąd właśnie kremy i balsamy do ciała z tym składnikiem, które mają działać kojąco i regenerująco na skórę. Jednak to nie jedyne pole działania kolagenu.

Na rynku znajdziesz również różne suplementy diety z dodatkiem kolagenu, które mają z założenia regenerować zarówno stawy jak i mięśnie. Jednak nim rzucisz się w wir zakupów, koniecznie sprawdź firmę, od której kupujesz. Jeżeli wydaje ci się mało wiarygodna, zrezygnuj. Polskie prawo farmaceutyczne wciąż nie reguluje statusu suplementów diety i to, co jest opisane na opakowaniu, niekoniecznie może równać się z zawartością. Jedno jest pewne — suplementacja kolagenu z pewnością wyjdzie ci na zdrowie!