Z olejami naturalnymi trzeba odpowiednio się obchodzić. Czy stosujesz je prawidłowo?

Wielki boom na kosmetyki z naturalnym składem trwa w najlepsze. I chociaż nie wszystkie z nich są faktycznie w pełni naturalne, to ich działanie jest rewelacyjne. Prym wiodą tu oleje naturalne. Jak jednak je stosować, aby sobie nie zaszkodzić?

Nigdy solo

Pierwszym i tak naprawdę najpowszechniejszym błędem jest fakt, że nakładamy ten specyfik na oczyszczoną i tonizowaną skórę. Zresztą, na popularnych opakowaniach tego kosmetyku napisane jest najczęściej tyle, aby stosować na skórę. Jednak problem tkwi w tym, aby wiedzieć kiedy. Bo stosowanie ich bezpośrednio na skórę niewiele się zda. Oleje same w sobie nie wnikają do głębszych warstw skóry. Jak więc robić to dobrze?

Zawsze na krem!

Każda z nas ma swój ulubiony krem nawilżający, który wklepuje z pietyzmem każdego ranka i wieczora. Kiedy więc już to zrobisz, dopiero później nałóż odrobinę oleju naturalnego na twarz i poczekaj do wchłonięcia. Dzięki temu wzmocnisz ten chroniący przed wysuszeniem skóry płaszcz, jaki tworzy krem nawilżający. Z racji tego, że oleje są z definicji nieco tłuste, postaraj się stosować taką pielęgnację co wieczór. Unikniesz przez to niepotrzebnych problemów z podkładem. Kosmetyk ten często nie współpracuje dobrze z olejami.

Sprawdź składy

Nie wszystkie oleje, które szumnie nazywane są naturalnymi, faktycznie takie są. Przede wszystkim sprawdź składy i atesty. Teoretycznie żaden producent nie może ukrywać składu produktów, więc jest to dobry wyznacznik. Druga sprawa, to termin użycia. Rozróżniaj tutaj termin przydatności po otwarciu oraz termin ważności. To dwie zupełnie inne daty!