4 kosmetyki z których zrezygnuj latem. Twoja skóra ci za to podziękuje!

Lato rządzi się swoimi prawami i to również tymi kosmetycznymi. Z jednej strony chcemy wyglądać promiennie i świeżo, z drugiej, upały niszczą nasz idealny makijaż. Jakie kosmetyki lepiej zostawić na chłodniejszy czas?

Ciężkie oleje

Każda z nas doświadczyła na własnej skórze dobroczynnego działania olejów. Sprawiają, że skóra jest nawilżona, gładka i co najważniejsze, odpowiednio zadbana. Niestety w upalne wakacyjne dni, oleje mogą okazać się zwyczajnie za ciężkie. Jeżeli nie umiesz żyć bez tego kosmetyku, wybierz suche olejki z naturalnym składem.

Zobacz również: Retinol latem – czy trzeba z niego zrezygnować?

Fluidy i podkłady

Tego rodzaju kosmetyki potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Nie dość, że skutecznie ujednolicają barwę naszej twarzy, to jeszcze nadają jej, w połączeniu z innymi kosmetykami kolorowymi, promienny wygląd. Jednak latem nawet super trwałe i wodoodporne mogą przegrać z poceniem się. W konsekwencji, zamiast idealnego makijażu, powstaną smugi i plamy. Postaw tu na lekkie kremy BB i CC, albo też podkłady mineralne.

Ciężkie perfumy

Mimo że zapachy to temat bardzo indywidualny, to latem zrezygnuj z zapachów bardzo zobowiązujących. Mocne, ciężkie i wymagające zapachy zostaw na chłodniejsze dni. Nie musisz rezygnować z nich całkowicie, wybierz po prostu lżejszą wersję.

Peelingi kwasowe

Wbrew pozorom lato to ciężki czas dla naszej skóry. Nie obciążaj jej więc dodatkowo mocnym złuszczaniem. Pamiętaj również, że nawet śladowe ilości retinolu w kosmetykach mogą narazić cię na wystąpienie brązowych plam. Profilaktycznie stosuj więc kremy z filtrem ochronnym minimum 30 SPF.