Kiedy jest ten właściwy moment na stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych?

Jedne stosują kremy przeciwstarzeniowe już po dwudziestce, kiedy inni dopiero po pięćdziesiątce. Nie ma jednej sztywnej daty, która da ci odpowiedź na pytanie, kiedy zacząć stosować preparaty przeciwzmarszczkowe. Dobra wiadomość jest taka, że możesz spowolnić procesy starzenia. Zła, że trzeba trzymać się odpowiednich wytycznych. Jakich?

Postaw na nawilżanie

Zamiast szukać kolejnych kremów przeciwzmarszczkowych mających na celu spowolnienie procesów starzenia, postaw na coś znacznie istotniejszego. Chodzi tu przede wszystkim o intensywne nawilżanie. I aby zachować młody wygląd i dobry stan skóry, musisz to robić regularnie już od magicznej dwudziestki.

Każda skóra jest inna, więc skup się bardziej na jej bieżących potrzebach niż sloganach reklamujących kolejny super działający specyfik. Nie zapominaj również o peelingu i złuszczaniu martwego naskórka. Do codziennej pielęgnacji włącz również oleje, stosując je szczególnie na noc.

Zobacz również: Jak ćwiczyć podczas upałów? Rodzaj treningu ma znaczenie!

Jesteś tym co jesz

To stare powiedzenie ma wiele wspólnego z kondycją naszej skóry. Jeżeli zaśmiecasz swój organizm fast foodami i produktami z dużą ilością cukru, nie miej złudzeń- skóra nie będzie dobrze wyglądać. Dodatkowo gdy nieobce ci papierosy, alkohol i inne używki, możesz być pewna, że to odbija się na cerze. Niezdrowego odżywiania nie zakryją żadne kremy przeciwzmarszczkowe ani pudry.

Zacznij od wprowadzania dobrych nawyków stopniowo. Najgorszym co możesz zrobić, to wprowadzić rewolucję na wszystkich polach działania. Sposoby małych kroczków sprawdzą się tu o wiele lepiej. I z pewnością poprawią stan twojej cery, bez względu na wiek.