Tych trzech kroków nie możesz pominąć w wakacyjnej pielęgnacji twarzy!

Lato w pełni i razem z nim zmienia się również nasza letnia pielęgnacja twarzy. W tym czasie raczej odstaw kwasy i postaw na delikatne złuszczanie. Skup się jednak na oczyszczaniu i przede wszystkim nawilżaniu. I to nie tylko od zewnątrz!

Oczyszczanie

Latem częściej niż w pozostałe części w roku, zdarza nam się chodzić bez makijażu, a już z pewnością bez ciężkich fluidów i podkładów. Nie oznacza to jednak, że mamy całkowicie zrezygnować z ważnego elementu kazdego dnia jakim jest oczyszczanie. Latem jednak używaj łagodnych pianek oraz musu do mycia. Jeżeli twoja cera jest zaczerwieniona od słońca, ogranicz się jedynie do czystej wody lub hydrolatu.

Peeling też jest potrzebny

Złuszczanie to jeden z najważniejszych elementów każdej przemyślanej pielęgnacji. W sezonie letnim jednak ogranicz stosowanie kwasów ze względu na ich mocne działanie. Postaw raczej na delikatny peeling małymi drobinkami lub enzymatyczny. Dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko promienny wygląd, ale i zadbaną twarz.

Krem do twarzy

Chociaż krem z filtrem UV należy stosować przez cały rok, to latem przypominamy sobie o jego istnieniu najczęściej. Bez względu na ilość spędzanego czasu na świeżym powietrzu, stosuj krem z ochroną minimum SPF 30. I to ten krem stosuj w pierwszej kolejności po porannym oczyszczaniu.

Nawilżanie z dobrym składem to kolejny etap, którego nie możesz pominąć. Zrezygnuj z kremów o długim składzie i postaw na proste, naturalne kombinacje. Zagwarantuje to nie tylko zdrowszą cerę, ale i lepszą kondycję całego organizmu. Następny krok to używanie naturalnego hydrolatu, który doskonale nawilży skórę w ciągu dnia. Nie zapominaj również o piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie.