Błyskawiczne sposoby na piękną cerę – sprawdzą się przed imprezą sylwestrową!

Przed nami gorąca impreza sylwestrowa a zaraz po niej, karnawał. Wiele z nas chce błyszczeć na imprezach, a jak wiadomo, wszystko zaczyna się od świetnej cery. Jak przygotować się więc tuż przed tym wydarzeniem? Oto sprawdzone sposoby!

Zanim zaczniesz

Powiedzmy sobie szczerze, nawet najdroższy zabieg na świecie nie sprawi, że twoja skóra będzie błyskawicznie piękna. Jeżeli przez lata zaniedbywałaś ją, nie oszukuj się – nie nadrobisz tego jednym zabiegiem. Jednak, gdy dbasz o swoją skórę i zdrowo się odżywiasz, to będzie kosmetyczna wisienka na torcie. Będziesz błyszczeć!

Peeling

To od niego zacznij przygotowania do wielkiego wyjścia. Odpowiednie złuszczenie skóry jest podstawą pielęgnacji, jednak pamiętaj, zrób to delikatnie. Jeżeli więc masz suchą skórę, postaw na łagodniejsze peelingi enzymatyczne. Jednak, gdy masz cerę mieszaną lub tłustą, nie wahaj się użyć peelingu drobnoziarnistego mechanicznego.

Zobacz również: Skóra sucha – jak ją rozpoznać?

Na tym etapie zadbaj również o peeling ust. Możesz kupić gotowy produkt albo też zrobić go samemu w domu. Zmieszaj ze sobą 1 łyżkę miodu i łyżeczkę cukru gruboziarnistego. Dodaj do tego kilka kropel cytryny oraz odrobinę oliwy z oliwek. Taką miksturę wcieraj w delikatnie w usta a potem spłucz.

Zobacz również: Właściwości peelingu do ust

Maseczka

Ona ma za zadanie z jednej strony ukoić podrażnienia a z drugiej, rozświetlić twoją skórę. Zadbaj o to, aby miała w swoim składzie witaminę C, witaminę A oraz arbutynę. Jeżeli masz cerę problematyczną, spróbuj maseczki z glinki, która nie tylko oczyszcza, ale i cudownie dba o skórę. O wiele wygodniejsze jednak są maski w płachcie. 20 minut relaksu z nasączoną kosmetykami płachcie na twarzy i czujesz się oraz wyglądasz o niebo lepiej!

Solidne nawilżenie

Pora obalić jeden z mitów — cera tłusta również wymaga dobrego nawilżenia. Niech trzecim krokiem więc będzie duża dawka nawilżenia nie tylko w formie kremu, ale i serum albo olejku. Z tym ostatnim jednak uważaj, jeżeli niebawem masz nałożyć makijaż. Podkład może się zwarzyć, jeżeli nałożysz go na tłustą warstwę, jaką pozostawiło serum olejowe.

Tak przygotowana skóra jest gotowa na kolejny etap, jakim jest nałożenie makijażu. Im staranniej to zrobisz, tym dłużej będzie trzymał się na twojej twarzy.