Czego nie może zabraknąć w wakacyjnej kosmetyczce? Oto 5 najważniejszych rzeczy!

Sezon urlopowy w pełni a razem z nimi wyjazdy na wakacje. Pakując produkty do wakacyjnej kosmetyczki postaw na minimalizm. Podczas urlopu nie musisz wyglądać perfekcyjnie, aby czuć się dobrze. Poza tym, wakacyjna opalenizna to najlepszy podkład!

Krem z filtrem

To podstawa każdej pielęgnacji. O ile twarz powinna być smarowana takim kosmetykiem przez cały rok, o tyle całe ciało wystawiamy na działanie promieni słonecznych zazwyczaj tylko latem. Jeżeli masz jasną karnację, zacznij opalanie od najwyższego faktora i dopiero później schodź do niższego.

Lekki podkład mineralny

Gdy nie wyjdziesz z domu bez podkładu na twarzy, zamiast ciężkich fluidów, postaw na lekki podkład mineralny. Sprawi, że koloryt skóry będzie ładnie wyrównany, a do tego zyskasz kolejną ochronę przeciwsłoneczną.

Wodoodporny tusz do rzęs

Nawet jeżeli nie planujesz wakacji nad basenem czy morzem, wodoodporny tusz do rzęs sprawdzi się świetnie podczas upałów. Nie ma nic gorszego, niż efekt pandy pod oczami. Można go uniknąć, wybierając właśnie wodoodporny tusz do rzęs. W pakiecie kup również specjalny olejek do demakijażu. Tego tuszu naprawdę niełatwo jest się pozbyć!

Olejek ze złotymi drobinkami

Nic tak nie poprawia wyglądu skóry, jak cera muśnięta złotym blaskiem. W każdej drogerii znajdziesz odpowiednie olejki, które wzbogacone składnikami odżywczymi, dodatkowo dbają o skórę. I co ważniejsze, ślicznie podkreślają opaleniznę.

Szminka ochronna z filtrem UV

Nie każdy pamięta o tym, że usta również mogą ulec poparzeniom słonecznym. Dlatego też tak ważne jest, aby używać również szminki ochronnej z spf minimum 30. Pamiętaj o tym na co dzień i na plaży!