Kosmetyki z wyciągiem z herbaty. Ich działanie cię zadziwi!

Kosmetyki z herbatą w roli głównej były popularne już przed wielu laty. Jednak jak to z modą bywa, przeminęły ustępując śluzowi ślimaka czy innym naturalnym olejkom. Przyszła teraz pora na reaktywację tego dobroczynnego składnika. Bo na naszą cerę działa rewelacyjnie!

Jaką herbatę wybrać?

Spożywanie zielonej herbaty jest jednym z najlepszych naparów, które możesz sobie zaserwować zarówno w gorące jak i chłodne dni. Jej ogromne właściwości zdrowotne doceniło wiele gwiazd z pierwszych stron gazet. Jednak ekstrakt z zielonej herbaty to niejedyny, który ma świetne właściwości na nasze ciało.

Jednak to nie tylko picie, ale i używanie zielonej herbaty również w ekstraktach w kosmetykach, daje pozytywne rezultaty dla całego ciała. Zielona herbata ściąga, oczyszcza oraz ma działanie antyseptyczne. Dodatkowo wycisza niedoskonałości oraz reguluje wydzielanie sebum. Podobnie jak jej czarna odpowiedniczka, reguluje procesy starzenia.

Czarna herbata na zmarszczki

Ekstrakt z czarnej herbaty to jeden z najlepszych składników mających działanie przeciwstarzeniowe. Zawarta w niej wysoka zawartość flawonoidów w cudowny sposób hamuje proces starzenia skóry. Ma również za zadanie niwelować destrukcyjne działanie wolnych rodników. Świetnie sprawdzi się również przy walce z cellulitem oraz rozstępami. Do tego ma właściwości nawilżające i zapobiegające przesuszeniu.

Eliksir młodości – biała herbata

Kosmetyki z wyciągiem z białej herbaty z kolei są nazywane prawdziwym eliksirem młodości. Dzięki jej dodatkowi, skóra robi się miękka i doskonale nawilżona przez wiele godzin. Bardzo dobrze działa również na regenerację i łagodzenie podrażnień.