Odpowiednio zbilansowaną dietą poprawisz wyniki swoich badań. Oto kilka rzeczy na które musisz zwrócić uwagę!

Na szczęście dla nas, świadomość badań profilaktycznych jest coraz bardziej powszechna. Dzięki temu już na wczesnym etapie można wyleczyć rozwijające się co dopiero choroby czy stany zapalne. Kiepskie wyniki z morfologii to nie koniec świata i zawsze można temu zaradzić. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa!

Jeżeli masz anemię

Ta przypadłość jest jedną z najpopularniejszych. Ta choroba krwi spowodowana jest za małą ilością żelaza w codziennej diecie. Oprócz leków zleconych przez lekarza, warto wzbogacić swoje posiłki o produkty bogate właśnie o te mikroelementy. Z pewnością postaw na mięso, takie jak wołowina czy podroby. Dobrym źródłem żelaza są też ryby morskie, jajka, oraz pełnoziarniste produkty zbożowe. W sezonie nie wahaj się sięgnąć po porzeczki oraz maliny.

Za duży cholesterol

To kolejny z wyników, który może cię zaniepokoić. Prócz terapii zleconej przez lekarza, koniecznie zmień swoje nawyki żywieniowe. Przede wszystkim zacznij od zastąpienia nasyconych kwasów tłuszczowych, ich nienasyconą wersją. Niezbędna jest również redukcja ilości cukru i produktów pochodzenia zwierzęcego do absolutnego minimum. Nie zapominaj również o owocach, warzywach i węglowodanach złożonych.

Co dla cukrzyka?

Wysoki poziom cukru to bolączka niejednego z nas. Jeżeli wyniki badań pokazały stan przedcukrzycowy, nie jest aż tak źle. To stan całkowicie odwracalny, pod warunkiem że zmienisz swoją dietę i będziesz stosować się do zaleceń lekarskich. Przede wszystkim musisz kontrolować poziom glukozy we krwi a tym samym, pilnować ilości spożywanych węglowodanów.