Czy wiesz na czym polega trening FBW? To klucz do świetnej sylwetki!

Wiosna w pełni a wraz z nią coraz częściej zastanawiamy się nad jakąś aktywnością fizyczną. Aby jednocześnie zacząć na spokojnie i zająć się od razu wszystkimi partiami ciała, warto wejść w treningi FBW. Efekty zobaczysz bardzo szybko!

Full Body Wokrout

Tak brzmi rozwinięcie tajemniczego skrótu FBW. Polega on na wzmocnieniu większości grup mięśniowych oraz poprawie funkcji motorycznej. Podczas ćwiczeń dochodzi do wywołania odpowiedzi anabolicznej, wykorzystującej energię do przyspieszenia metabolizmu. Trenując więc nie tylko holistycznie wspierasz całe ciało ale i intensywnie spalasz tkankę tłuszczową. A to brzmi już bardzo dobrze!

Trzymaj się tych wytycznych!

Po pierwsze, przygotuj się na obciążenia i martwy ciąg, czyli ćwiczenia wielostawowe. Podczas ćwiczeń aktywizowanych jest wiele partii mięśniowych. Na początek zajmujesz się największymi grupami mięśni – barki, klatka piersiowa, nogi i plecy. Dopiero później skupiamy się na brzuchu, łydkach i tricepsie. Już przed treningiem ustal, ile powtórzeń i serii wykonasz. Dzięki temu nie tak prosto będzie później odpuścić.

Co istotne, nie szykuj się od razu na najwyższe obroty i daj sobie czas. Organizm musi przygotować się do intensywnych ćwiczeń. Jeżeli zajmujesz się większymi grupami mięśniowymi, liczba powtórzeń będzie większa. Najważniejsza sprawa na koniec – ćwiczenia Full Body Workout nie przekraczaj ilości 3 treningów po 60 minut w tygodniu. Samo trenowanie to jedno, ale odpowiednia regeneracja jest równie istotna i nie można jej bagatelizować!