Wiosna w pełni. Podaruj swojej skórze zastrzyk witaminy C!

Zima dała się we znaki każdemu. I kiedy lekarze zalecają witaminę C w tabletkach dla poprawy działania organizmu, tak kosmetolodzy radzą by znaleźć ją w kosmetykach. Szybko zobaczysz pozytywne zmiany. Tylko po jakie kosmetyki sięgnąć?

Co robi witamina C?

Przede wszystkim działa odświeżająco na skórę. Twarz będzie promienna i wypoczęta, a to chyba marzenie każdej z nas. Dodatkowo wspomoże regenerację po stanach zapalnych, zmniejszy zaczerwienienia i wzmocni naczynka. Witamina C również dodatnio wpływa na redukcję zmarszczek. To prawdziwa bomba energetyczna dla zmęczonej skóry.

Kosmetyki z witaminą C

W drogeriach znajdziesz całe serie dedykowane właśnie temu składnikowi. Jednak, jeżeli nie chcesz wydawać miliona monet, skup się na tych kosmetykach, które są mocno skoncentrowane na działaniu. Będą to:

  • Serum z witaminą C – w gotowej postaci ma odpowiednie proporcje do konkretnego przeznaczenia. Innymi słowy, nie zrobisz sobie nim krzywdy i unikniesz podrażnień. Serum samo w sobie jest kosmetykiem wnikającym w głębokie warstwy skóry. I błyskawicznego ich odżywienia.
  • Maska na twarz – stosowana regularnie, w fantastyczny sposób wspiera codzienną pielęgnację. Maska nie tylko odżywia i regeneruje, ale i zdecydowanie poprawia stan skóry.
  • Krem nawilżający – tego rodzaju kosmetyk to absolutne must have w każdej damskiej kosmetyczce. Odpowiednio dobrany, działa na zasadzie płaszcza chroniącego głębsze warstwy skóry przed nadmiernym podrażnieniem. WItamina C w tej postaci to czyste dobro!

Więcej nowości kosmetycznych znajdziesz na portalu piekniejsza.pl