Czym jest OMO w pielęgnacji włosów?

Obecnie wiele mówi się o świadomej pielęgnacji włosów. Polega ona nie tylko na sięganiu po wysokiej jakości produkty, ale również prawidłowej technice mycia i odżywiania włosów.

Najpopularniejszą metodę pielęgnacji stanowi obecnie OMO, polecane do wszystkich typów włosów. Na czym polega OMO oraz jak poprawnie stosować tę metodę?

Na czym polega metoda OMO?

Metoda OMO polega na trzech etapach, którym zawdzięcza swoją nazwę: odżywka – mycie – odżywka. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody pielęgnacji, opierającej się na odżywianiu włosów po ich umyciu, przewiduje ona dodatkowe zabezpieczenie włosów odżywką przed ich myciem. Pozwala to chronić końce włosów przed wysuszaniem i dodatkowo je odżywić.

W najważniejszym, pierwszym kroku OMO na włosy nakładamy odżywkę nawilżającą ze szczególnym uwzględnieniem końców włosów. Następnie, bez spłukiwania odżywki, myjemy włosy łagodnym szamponem bez silnych detergentów, skupiając się na skórze głowy i nasadzie włosów. Ostatnim krokiem jest odżywka, w miarę możliwości inna niż kosmetyk wykorzystany w pierwszym kroku OMO. Do końcowego odżywienia zaleca się odżywki emolientowe lub emolientowo-humektantowe.

Więcej informacji o tym jak pielęgnować zdrowe włosy i jakich kosmetyków używać, przeczytasz w serwisie strefafryzur.pl.

Mycie włosów metodą OMO – dla kogo?

Choć OMO zalecane jest do wszystkich rodzajów włosów, na metodzie tej najbardziej zyskają posiadacze włosów suchych, zniszczonych i farbowanych. Jest to również bardzo popularna technika w pielęgnacji włosów kręconych i falowanych, która sprawia, że loki są lepiej zdefiniowane i sprężyste.

Metoda OMO zabezpiecza końce włosów, chroniąc je przed wysuszeniem i zapewniając dodatkowe odżywienie. Dzięki temu włosy są zdrowsze, nawilżone i wyraźnie wygładzone. Z tego powodu OMO można stosować na wszystkich rodzajach włosów, aby poprawić ich kondycję.