Pozycja do snu od której robią się zmarszczki

Pozycja do snu od której robią się zmarszczki. Nie rób tego swojej skórze!

O tym, że sen ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie wie każdy. Jednak niemniej ważne jest, w jakiej pozycji zasypiasz i śpisz. O ile na to ostatnie nie masz większego wpływu, o tyle na to jak zasypiasz, już tak. Pozycja do snu od której robią się zmarszczki jest powszechna. I postaraj się tak nie spać!

Unikaj na brzuchu!

Pozycja na brzuchu to zaraz po zasypianiu na boku najbardziej popularna pozycja snu. Lubimy wtulić się w poduszkę i po postu zasnąć. Jednak to właśnie pozycja na brzuchu najczęściej powoduje, że mamy więcej zmarszczek na twarzy. Jeżeli budzisz się rano z nieestetycznymi zmarszczkami na twarzy i ciele, które po kilku minutach znikają, możesz być pewna, że spałaś na brzuchu. Co można z tym zrobić?

Poduszka ma znaczenie!

Już wiemy, że pozycja do snu od której robią się zmarszczki to ta na brzuchu. Pora teraz coś temu zaradzić. Warto zainteresować się, z jakiego materiału jest wykonana poszewka. Postaw na oddychające i naturalne tkaniny. Najlepszym wyborem będzie jedwab, który nie tylko pozwoli skórze oddychać, ale i sprawi, że cera o poranku będzie bez dodatkowych zmarszczek.

Można również zainwestować w specjalnie profilowane poduszki, które mają za zadanie zniwelować ewentualne zmarszczki spowodowane nieprawidłowym ułożeniem do snu. Producenci prześcigają się w ich rodzajach, zaskakując kształtem. Ostatni hit internetu – poduszka w kształcie puzzla, polecana jest nawet przez polskie celebrytki. O tym, czy to faktycznie działa, musisz ocenić sama.

Na plecach bez zmarszczek

Pozycja do snu od której robią się zmarszczki jest już znana. Pora więc na tą, która jest najbezpieczniejsza dla naszej cery. Będzie to oczywiście spanie na plecach. Ma to jednak jedną zasadniczą wadę — jeżeli masz skłonności do chrapania, to właśnie ta pozycja sprawi, że będziesz głośno „śnić o motorach”.

Przydatne gadżety na dobry sen

Jeżeli bardzo mocno zależy ci na dobrym przygotowaniu do snu i regeneracji, warto zaopatrzyć się w dwie ważne rzeczy. Pierwsza z nich to opaska na oczy do snu. Kupisz je we właściwie każdym sklepie, łącznie z drogerią czy dyskontem. Przy zakupie zwróć jednak uwagę na jakość materiału. Najlepszym wyborem będzie naturalny jedwab lub delikatna bawełna.

Kolejnym dobrym zakupem jest kołdra grawitacyjna. Ona z kolei ma za zadanie ukojenie skołatanych nerwów i całkowite wyciszenie. Dlatego też jeżeli masz problemy ze snem, sprawdź tę opcję – być może te naturalne sposoby zasypiania wystarczą aby uzyskać odpowiedni efekt.

Ważna pielęgnacja

Zmarszczki powstające w nocy to nie jest wina jedynie sposobu, w jaki śpisz. Ważna jest również cowieczorna pielęgnacja. Złotą zasadą, której absolutnie musisz przestrzegać, jest gruntowny demakijaż. Ściągnięcie resztek podkładu, tuszu do rzęs oraz innych kosmetyków kolorowych to absolutne „must have”. Pamiętaj również, że płyn micelarny zawsze trzeba zmyć dodatkowo jeszcze wacikiem nasączonym wodą.

Zobacz również: Poznaj kosmetyki z wyciągiem z herbaty. Zdziwisz się, jak cudownie działają!

Po oczyszczeniu można nałożyć krem nawilżający. Dobrym pomysłem jest również nałożenie na krem jeszcze odżywcze serum lub naturalny olejek. Noc to rewelacyjny czas na dłuższą regenerację i aż żal tego nie wykorzystać. Z ogromną korzyścią dla skóry.

Pozycja to jedno, ale zobacz co jesz!

Nie da się ukryć, że do pielęgnacji i prewencji przeciwzmarszczkowej trzeba podejść holistycznie. Koniecznie więc zadbaj o zdrową, w pełni zbilansowaną dietę z warzywami i owocami na pierwszym planie. Picie dwóch litrów wody to minimum, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie. Tylko całościowe podejście do pielęgnacji jest gwarantem tego, by skóra mogła się w całości zregenerować.