Domowe sposoby na trądzik

Trądzik to powszechny problem, który dotyka nie tylko nastolatków. Jeśli uważasz, że wyrosłaś już z okresu dojrzewania, mogą pojawić się inne przyczyny trądziku, które mogą stanowić problem. Stres, zła dieta czy zaburzenia hormonalne to tylko niektóre podłoża niedoskonałości. Jak najszybciej zaradzić takiej sytuacji? Podpowiadamy.

Olejek z drzewa herbacianego

Różne badania od dawna potwierdzają skuteczność olejku z drzewa herbacianego w walce z trądzikiem. Leczniczy olejek stosowany jest głównie do skóry suchej, ale także ze stanami zapalnymi. Należy jednak uważać na okolice oczu, ponieważ może podrażniać wrażliwą błonę śluzową oka. Przy regularnym stosowaniu działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne niepozornego olejku może pomóc w opanowaniu trądziku. Wystarczy raz lub dwa razy dziennie nanieść niewielką ilość przyjemnie pachnącego olejku bezpośrednio na stan zapalny skóry za pomocą wacika i pozwolić, aby olejek zadziałał.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest również często używany do detoksykacji w dietach. Środek działa antybakteryjnie i usuwa ze skóry szkodliwe substancje, które mogą prowadzić do powstawania wyprysków. Dodaj do tego jego skuteczność w oczyszczaniu porów, które często są odpowiedzialne za trądzik u dorosłych i masz środek idealny. Jeśli pory nie zostaną odpowiednio oczyszczone, mogą się zatykać i powodować gromadzenie się brudu. Rozwija się stan zapalny, w wyniku którego rozwijają się pryszcze. Aby, przygotować odpowiednią płukankę należy dodać 10 łyżek octu jabłkowego do butelki z 250 ml wody. Wystarczy raz lub dwa razy dziennie wklepywać płyn na zmienioną zapalnie skórę i pozwolić, aby zadziałał.

Mieszanka miodu i cynamonu

Co prawda połączenie tych składników brzmi bardziej jak przepis na zimową ucztę, ale antybakteryjne działanie miodu często sprawdza się w przypadku przeziębień. Miód jest w stanie ukoić wrażliwą skórę. Po nałożeniu zapewnia, że ​​bakterie nie będą się już rozprzestrzeniać, a istniejące stany zapalne zagoją się. W połączeniu z cynamonem efekt jest wzmocniony. Ogromna zaleta tego domowego środka: cudownie pachnie, gdy lepką mieszankę cynamonu nakłada się na policzki i czoło. Po prostu wymieszaj dwie łyżki miodu z jedną łyżką cynamonu w proszku, aż uzyskasz jednorodną mieszankę. Najlepszy jest czysty miód. Nałóż taką papkę na twarz i niedoskonałości i pozostaw na około 30 minut.