Kosmetyk który wysusza twoje włosy. Z pewnością masz go w swojej kosmetyczce!

Lakier do włosów to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków do stylizacji włosów. Jednak, jeżeli chcesz cieszyć się lśniącymi i świetnie wyglądającą fryzurą bez podrażnień, czym prędzej się go pozbądź. Weź przykład ze stylowych Francuzek, które przede wszystkim stawiają na pielęgnację!

Lakier na cenzurowanym

Każdej z nas marzy się idealna fryzura, której nie zniszczy ani wiatr ani żadne inne niepożądane czynniki atmosferyczne. Bez dobrego lakieru do włosów jest to raczej niemożliwe. Jednak, tak jak w przypadku suchego szamponu, wszystko ma swoją cenę. Tutaj włosy i skalp tracą na nawilżeniu.

Alternatywą jest pozornie artystyczny nieład lub niedopracowana fryzura. Francuzki opanowały tę metodę do perfekcji. Całkowicie nieruchome fryzury są absolutnie nie do przyjęcia. Aby jednak włosy były zadbane, trzeba o nie odpowiednio dbać.

Jak pielęgnować włosy?

Pierwsza żelazna zasada – postaw na kosmetyki z takim składem, który nie zapcha skóry. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku naturalna pielęgnacja. Kolejna sprawa, myj włosy zawsze dwukrotnie. Ten prosty zabieg sprawi, że doczyścisz nie tylko włosy, ale i skalp. Wprowadź do swojej cotygodniowej pielęgnacji olejowanie włosów.

Robiąc to regularnie, gołym okiem zauważysz, jak bardzo poprawiła się ich kondycja. Ostatnia sprawa to peeling skalpu. Możesz zrobić go samemu z fusów po kawie czy z gruboziarnistego cukru. Łatwiej jednak jest kupić gotowy już kosmetyk, dostępny w każdej drogerii.