Wiosenne przesilenie? Wejdź na matę i przegoń chandrę!

Zarówno pogoda za oknem jak i ogólne wydarzenia nie zachęcają do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Najlepiej usiąść w fotelu pod kocem i z kubkiem herbaty oglądać ulubiony serial. I to jest dobry pomysł na czas po treningu. Wcześniej, wrzuć na siebie sportowe ciuchy i trochę się poruszaj!

Jakie sporty można uprawiać w domu?

Najprostsza odpowiedź jest taka, że właściwie każde, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Dlatego z powodzeniem możesz próbować:

  • Joga- która tylko pozornie wygląda tak banalnie. Uśmiechnięci jogini wykonujący skomplikowane pozycje na macie, tylko udają, że się nie męczą. A pokazuje to już pierwsza sesja jogi jaką zrobisz w życiu.
  • Trening ogólnorozwojowy – albo na określone partie ciała, prowadzony przez instruktorów fitness w wirtualnym studio. Ty ćwiczysz u siebie na macie, powtarzając wszystkie pozycje które pokazywane są na nagranym filmie. To świetna zabawa a jednocześnie dobry sposób na spalenie kalorii.
  • Zumba – wiele instruktorów tego tańca nagrywa specjalne programy treningowe do odtworzenia ich w swoim domu. Tańczysz i endorfiny same lecą w kosmos!

Niezbędne gadżety

Do większości sportów, może prócz jogi, potrzebne będą ci sportowe buty do fitness. I na tym zakupie nie warto oszczędzać, bo ono ma za zadanie chronić nasze stawy i ułatwiać ćwiczenia. Z pewnością przyda się również mata do ćwiczeń, nawet po zombie przyda się dobre rozciąganie. Tu również nie oszczędzaj, bo mata ma wytrzymać twoje podskoki i hektolitry wylanego na ćwiczeniach potu.

Czym byłby dobry trening bez fajnych sportowych ubrań? Koszulka, leginsy z popularnym ostatnio, podwyższonym stanem, to fajny start. Fajnie spisze się tu również bluza sportowa, którą wykorzystasz z pewnością nie tylko na treningach. W przypadku większego zaawansowania, do gry wejdą zarówno ciężarki w formie hantli jak i opasek na nadgarstki czy kostki. Dobrym pomysłem będzie też taśma oporowa, aby trening na nogi i pośladki był jeszcze bardziej funkcjonalny.

Gdzie znaleźć inspirację?

Największe gwiazdy polskiego fitnessu mają swoje wirtualne studia, gdzie po zalogowaniu i zapłaceniu abonamentu, można przebierać w różnych rodzajach treningów. Podobnie rzecz ma się z jogą. Zupełnie bezpłatnie możesz również korzystać z filmików zamieszczonych na Instagramie czy YouTube. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.