Masaż twarzy to najlepsze, co możesz sobie dać. Tylko spróbuj!

Pielęgnacja twarzy to nie tylko dogłębne oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. To również dbanie o jej odpowiednią jędrność i blask. A ten osiągniesz z pomocą codziennego masażu twarzy. Wystarczy tylko kilka minut dziennie!

Przeciwskazania do masażu twarzy

Zaczniemy od tego, kto raczej powinien unikać masażu. Patrząc szerzej, taki masaż, nawet bez użycia narzędzi takich jak roller kosmetyczny, jest swego rodzaju zabiegiem. Dlatego też zrezygnuj, gdy masz przerwanie ciągłości skóry spowodowane np skaleczeniem. Daj sobie spokój, jeżeli widzisz na twarzy jakieś nieznane zmiany skórne.

Masaż nie będzie dobrym pomysłem również wtedy, gdy masz opryszczkę, nowotwory i choroby bakteryjne. Przy takim zabiegu bardzo łatwo roznosić bakterie po całej twarzy, a to ostatnia rzecz, jakiej byśmy sobie życzyli. Niewskazane jest również, gdy masz stany zapalne i ropne pryszcze. Gdy walczysz ze zmianami chorobowymi związanymi z tarczycą, również odłóż masaż na czas, aż wszystko się ustabilizuje.

Korzyści z masażu

Jeżeli wiemy już, kto nie powinien go sobie robić, to zajmijmy się tym, jakie ma zbawienne korzyści dla naszej skóry. Bo jest to jedna z najbardziej niedocenianych metod pielęgnacji skóry. I owszem, dobre kremy potrafią zdziałać cuda a maseczki wydobyć blask. Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej robią świetną robotę. Jednak, codzienny, kilkuminutowy masaż twarzy, połączony z jogą, sprawi, że twarz stanie się naturalnie piękna.

Zobacz również: 5 wskazówek dla cery wrażliwej

Przede wszystkim więc poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz przynosi odprężenie i relaks. Do tego ściągniesz przy okazji stary, zniszczony naskórek i poprawisz krążenie. Cudownie się również rozluźnisz oraz mniejszych ilość zmarszczek na twarzy. A najważniejsze, masaż wspomaga wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków.

Akcesoria do masażu

Na rynku kosmetycznym masz wiele akcesoriów do wyboru, choć tak na dobrą sprawę, możesz wykorzystać tylko swoje dłonie. Jeżeli jesteś jednak gadżeciara kosmetyczną, to możesz zaopatrzyć się w płytkę gua sha, wałek jadeitowy, bańki do masażu lub szczoteczki. Dostępne są również derma rollery, szczoteczki soniczne, chłodzące kule do masażu lub roller twin-ball. Jak widzisz, ogranicza cię tylko…zasobność portfela.

Przykładowy zabieg

Stań przed lustrem i nałóż na twarz ulubiony olejek. Potem, opuszkami palców głaskaj swoją skórę od środka czoła do skroni. Następnie prowadź ruch po linii nad brwiami w stronę skroni i bezpośrednio pod nimi. Powtórz te czynności na całej twarzy. Przejdź całą sekwencję jeszcze raz, ale już nie głaskaj, a pocieraj twarz. Potem, zmień technikę na opukiwanie. Pamiętaj, aby robić to delikatnie i z wyczuciem!