Pamiętasz o peelingu twarzy? Sprawdź, czy nie robisz go za często!

Peeling to jedna z najważniejszych rzeczy o jakich musisz pamiętać, jeżeli chcesz właściwe dbać o twarz. I nie ma tu znaczenia, czy masz cerę suchą, tłustą czy mieszaną. Złuszczanie jest ważne, byleby nie robić tego za często.

Gdy masz suchą skórę

W przypadku tego typu cery, złuszczanie częściej niż raz w tygodniu może skończyć się ogromnymi podrażnieniami. Dlatego też, peeling raz na tydzień albo nawet i dwa będzie optymalnym rozwiązaniem. Dodatkowo, zamiast zwykłego peelingu mechanicznego, wybierz o wiele delikatniejszy, enzymatyczny. Peelingi chemiczne działają na podobnej zasadzie jak te z drobinkami, jednak nie są aż tak inwazyjne.

Cera mieszana — peeling tylko tłustych stref?

Posiadaczki cery mieszanej mają niezły pielęgnacyjny problem. Z jednej strony ich cera wymaga intensywniejszej pielęgnacji, z drugiej, solidnego złuszczania. I tu głosy są podzielone — peeling raz w tygodniu czy częściej, ale tylko na tłustych obszarach? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo każda cera jest inna. I tak naprawdę musisz sama zdecydować, co będzie dla ciebie najbardziej optymalną opcją.

Skóra tłusta — zachowaj umiar!

Pora obalić kolejny z mitów – cera tłusta również potrzebuje solidnego nawilżenia! Jednak, nim to zrobisz, koniecznie zafunduj sobie dobry peeling oczyszczający. Skórze w tym przypadku nie będzie przeszkadzało, że używasz peelingu mechanicznego. Drobinki skutecznie oczyszczą i wygładzą powierzchnię. Jednak pamiętaj, aby nie robić go za często. Skóra musi mieć czas na regenerację, aby potem świetnie wyglądać.