Jak zmieniło się nasze podejście do fitnessu? Oto najnowsze trendy!

Ostatnie dwa lata mocno zmodyfikowały nasze podejście do zdrowia i aktywności fizycznej. Po zamknięciu klubów fitness polubiliśmy ćwiczenia w domu. Coraz większą wagę przywiązujemy również nie tyle do wymarzonej sylwetki, co do stanu naszego zdrowia. I w tym nurcie zauważalne są największe zmiany w fitnessie.

Siłownie online?

Wszyscy pamiętamy, jak zamknięte kluby fitness upadały jedne po drugich. Te, aby się ratować, na szybko organizowały zajęcia on-line. Okazało się, że z powodzeniem można było ćwiczyć w swoim domowym zaciszu. Kiedy w końcu sytuacja pandemiczna się uspokoiła, zmiany, które zostały już wprowadzone, nie skończyły się. W dobrych klubach fitness masz wybór co do zajęć — czy chcesz przyjść do siłowni, czy też odpalić sobie zajęcia on-line. I tak już chyba zostanie.

Ćwiczenia lepsze niż pigułka

Kiedyś aktywność fizyczna była postrzegana jako fanaberia dla zwariowanych na punkcie swojej sylwetki osób. Dzisiaj jednak już dobrze wiemy, że bez regularnych ćwiczeń nie jest możliwe utrzymanie zdrowego ciała. I teraz to właśnie codzienna porcja ruchu jest zalecana na równi z witaminami i innymi medykamentami z apteki. Ruch to zdrowie, gdzie zachowujesz balans między ciałem a umysłem.

Fitness to dobra zabawa!

W dzisiejszych czasach brakuje nam powodów do śmiechu. Inflacja, zagrożenie wojny czy inne bolączki dnia codziennego skutecznie zmywają nam uśmiech z twarzy. Dlatego właśnie tym bardziej powinno się zadbać o aktywność fizyczną jako remedium na wszystkie troski. Może to nie uratuje świata, ale sprawi, że chociaż na moment odpoczniemy od tego wszystkiego.