Picie wody jest ważne. Co jeszcze możesz zrobić dla nawilżenia skóry?

W mediach można znaleźć wiele entuzjastycznych wypowiedzi aktorek i celebrytek na temat zbawiennego wpływu picia wody. Nie sposób nie zgodzić się z faktem, że woda jest niezbędna dla naszego organizmu. Jednak czy tylko jej spożywanie może nawilżyć naszą skórę?

Spożywanie wody a stan cery

Umówmy się – chociaż wypiłybyśmy kilka szklanek wody więcej niż zwykle, tak naprawdę nie ma ona większego bezpośredniego wpływu na stan naszej cery. Spożyta woda dociec do krwioobiegu, a potem nerek. Nie ma oficjalnych badań dowodzących, że większe spożywanie wody przełoży się w sposób bezpośredni na stan cery. Co więcej, tylko długotrwałe odwodnienie sprawi, że cera zacznie ci się starzeć w ekspresowym tempie.

Na suchą skórę najlepszy krem!

Jeżeli skupiamy się na kondycji naszej skóry, to najlepiej o nią zadbać od zewnątrz. Dostarcz więc swojej cerze substancji nawadniających, aby pozbyć się uczucia napiętej skóry. Z kolei bariera hydrolipidowa ochroni przed utratą wody. To wszystko zapewni ci krem nawilżający zawierający kwiat hialuronowy. I to na tym konkretnym produkcie możesz oprzeć swoją pielęgnację.

Skóra problematyczna

Jeżeli masz cerę skłonną do wyprysków, zwykły krem nawilżający może okazać się niewystarczający. Kosmetyki dedykowane skórze skłonnej do trądziku mają zazwyczaj lżejszą, żelową konsystencję. Dzięki temu zapewniasz swojej cerze delikatną pielęgnację i eliminujesz potencjalne podrażnienia.

Więcej o pielęgnacji skóry przeczytasz również na portalu pieprzyki.pl